משכנתא לא לוקחים משכנתא מתכננים
מדריך משכנתא אנו בוחנים מחזור משכנתא

מנהלים את המשכנתא ועוקבים אחרי ההחזר החודשי

כפי שאתם בוודאי כבר יודעים, תשלומי המשכנתא הופכים במהירות לחלק מהחיים. עם זאת, אבל עדיין חשוב מאוד לעקוב אחרי המשכנתא באופן שוטף, לנהל אותה ולהתאים אותה, מפעם לפעם, לשינויים בחיים שלכם ובמצב המשק.

גם אם היום תגיעו למסקנה שלא כדאי לכם למחזר את המשכנתא, עדיין חשוב להמשיך ולנהל אותה עם האצבע על הדופק.
יתכן ובעתיד תרצו למחזר שוב את המשכנתא או שתרצו להשתמש במשכנתא על מנת לקבל הלוואות נוספות לכל מטרה, כמו לקניית רכב, לשיפוצים, לטיול משפחתי ועוד.

מה חשוב לבדוק לאורך זמן?

1. שינויים אישיים אצלכם
משל: שינויים ברמת ההכנסה החודשית או כניסת סכומי כסף מהותיים.

2. שינויים בפרמטרים הכלכליים הרלוונטיים
למשל: שינויים במדד המחירים לצרכן. כדאי תמיד לבדוק אם קיימים מסלולי הלוואה חדשים, שמביאים בחשבון שינויים כאלה ויכולים להתאים לכם יותר.

תוכלו לעקוב אחרי המשכנתא שלכם בדרכים הבאות:

1
פניה למרכז שירות הלקוחות הטלפוני

בטלפון: 6062*. בין היתר, המידע אותו ניתן לקבל:

  • יתרות ההלוואה ופירוט עמלות פירעון מוקדם במקרה של מחזור או סילוק;
  • מידע על ביטוח חיים ומבנה במסגרת המשכנתא;
  • פירוט מסלולי ההלוואה והתנאים של המשכנתא (גובה הריביות, מועדי שינוי הריבית, ההחזרים החודשיים, מועד סיום ההלוואה עבור כל מסלול ועוד).
לחץ לפתיחה ולסגירה

2
אתר האינטרנט ואפליקציות לאומי

ניתן לקבל מידע על הלוואת המשכנתא באמצעות חשבונכם האישי באתר האינטרנט של לאומי או דרך האפליקציות הסלולריות של לאומי. המידע מתעדכן מדי יום עסקים, וכולל, בין היתר, פרטים לגבי יתרת ההלוואה, ההחזרים החודשיים מתחילת השנה, נתונים שונים לגביי מסלולי ההלוואה שנטלו (כולל מועד העמדת ההלוואה, שיעור הריבית ותקופת ההלוואה).

כמו כן ניתן להזמין מסמכים ואישורים שונים בקשר למשכנתא (בשלב זה ניתן לעשות זאת רק באמצעות האזור האישי שבאתר האינטרנט של הבנק)

נתוני המשכנתא מופיעים בתפריט תחת “הלוואות ומשכנתאות”

 

האפשרות לצפייה מותנית בקיום הרשאה לקבלת מידע בערוצים הישירים. יש לכם חשבון בלאומי ואין לכם הרשאה לחשבון האישי באתר האינטרנט של לאומי? פנו לסניף לאומי בו מתנהל חשבונכם לקבלת הרשאות לאתר.

אין לכם חשבון בלאומי? מוזמנים לפנות למוקד שירות המשכנתאות שלנו בטלפון6062 * ולקבל שם משתמש וסיסמא לאתר.

לחץ לפתיחה ולסגירה

3
כרטיס המידע של לאומי למשכנתאות

באמצעותו ניתן לקבל מידע על יתרת ההלוואה נכון לסוף החודש הקודם (היתרות אינן כוללות נתונים לגבי עמלות פירעון מוקדם), וכן על ההחזרים החודשיים מתחילת השנה. את המידע ניתן לקבל באמצעות עמדות “מידע לאומי” הנמצאות בסניפי בנק לאומי.
לקבלת הכרטיס פנו למרכז שירות הלקוחות הטלפוני בטלפון: 6062* (או 03-7100500).

לחץ לפתיחה ולסגירה

4
עדכונים יזומים של לאומי למשכנתאות

הנשלחים בדואר.

לחץ לפתיחה ולסגירה

מחזור נוסף של המשכנתא

בימים אלה אתם בוחנים את האפשרות למחזר את המשכנתא שלכם, וייתכן שבאמת תמחזרו. עם זאת, גם לאחר המחזור חשוב להיות עם האצבע על הדופק, ובהחלט ייתכן שבנקודה כלשהי בעתיד תרצו למחזר אותה שוב.

כשנסייע לכם לתכנן את מחזור המשכנתא, ניקח בחשבון גם שיקולים אלה – וכשתגיע העת אתם מוזמנים לפנות אלינו ולבחון, יחד איתנו, אם המשכנתא שלכם עדיין מתאימה לצרכים וליכולות שלכם. אנחנו נסייע לכם לבחון את כדאיות המחזור, תוך לקיחה בחשבון של הפרמטרים הבאים:

  • שינויים בפרמטרים הכלכליים העדכניים;
  • עמלת הפירעון המוקדם במסלולי ההלוואה הקיימים;
  • התאמת המשכנתא החדשה לצרכים העדכניים שלכם.

 

אם הדבר יתברר ככדאי ותחליטו כי ברצונכם לבצע את המהלך, אנחנו נלווה אתכם לכל אורך תהליך מחזור המשכנתא, כך שהוא יתבצע במהירות וביעילות.

גרירת משכנתא

אם, בעתיד, תרצו למכור את הדירה שלכם ולרכוש דירה חדשה – באמצעות לאומי למשכנתאות תוכלו “לגרור” את הלוואת המשכנתא הקיימת שלכם אל הנכס החדש. תהליך זה מקל משמעותית על המכירה, כי באמצעותו מבוטל השעבוד על הדירה הקודמת שלכם (דבר המאפשר לכם למכור אותה) ונרשם שעבוד על הנכס החדש.

לפניות בנושא גרירת משכנתא חייגו למוקד לאומי ישיר למשכנתאות בטלפון: 3200* (או 03-5672229) או מלאו טופס פניה ואנו ניצור איתכם קשר.

אפשרות למסגרת אשראי

במהלך החיים, רובנו עומדים לעיתים בפני הוצאות גדולות יחסית: רכישת רכב חדש, שיפוץ הבית, תינוק חדש במשפחה, חופשה משפחתית ועוד. כדי לממן הוצאות כאלה יש צורך, לעתים, בהלוואה או במסגרת אשראי גדולה יותר. כאן אנחנו נכנסים לתמונה. סך ההלוואות, שתיקחו כמשכנתא בלאומי למשכנתאות לרכישת הדירה, יכול להוות עבורכם גם מסגרת אשראי. כלומר – לאחר שתחזירו חלק מההלוואות שלכם, ייווצר הפרש בין סכום ההלוואה המקורי לבין הסכום שנותר לכם לתשלום. את ההפרש הזה תוכלו לנצל שוב, ולקחת הלוואה לכל מטרה, וזאת מבלי לפגוע במסגרת האשראי הרגילה שלכם בחשבון העו”ש ובכפוף להגשת בקשה לבנק ולאישור הבנק על פי הקריטריונים הקיימים אצלו באותה עת. ישנם בנקים בהם פעולה זו דורשת תהליך בירוקרטי מסובך וארוך. לעומתם, בלאומי למשכנתאות ניתן לקבל הלוואה זו בתהליך מהיר ופשוט יחסית, שלרוב אינו דורש רישום בטחונות מחדש.

 

 

*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל