משכנתא לא לוקחים משכנתא מתכננים
מדריך משכנתא אנו רוכשים נכס להשקעה

מנהלים את המשכנתא ועוקבים אחרי ההחזר החודשי

תשלומי המשכנתא הופכים במהירות לחלק מהחיים, אבל עדיין חשוב מאוד לעקוב אחרי המשכנתא באופן שוטף, לנהל אותה ולהתאים אותה, מפעם לפעם, לשינויים בחיים שלכם ובמצב המשק.

מה חשוב לבדוק לאורך זמן?

יתכן ובעתיד תרצו למחזר את המשכנתא (לבצע פירעון מוקדם של ההלוואה ולקחת במקומה אחרת, בתנאים שמתאימים לכם יותר), לקחת ממנה “פסק זמן”, או להשתמש בה על מנת לקבל הלוואות נוספות לכל מטרה.

שינויים אישיים אצלכם. למשל: שינויים ברמת ההכנסה החודשית או כניסת סכומי כסף מהותיים.

שינויים בפרמטרים הכלכליים הרלוונטיים. למשל: שינויים בריביות או במדד המחירים לצרכן. כדאי תמיד לבדוק אם קיימים מסלולי הלוואה חדשים, שמביאים בחשבון שינויים כאלה ויכולים להתאים לכם יותר.

תוכלו לעקוב אחרי המשכנתא שלכם בדרכים הבאות:

1
פניה למרכז שירות הלקוחות הטלפוני

בטלפון: 6062*.
בין היתר, המידע אותו ניתן לקבל:

  • יתרות ההלוואה ופירוט עמלות פירעון מוקדם במקרה של מחזור או סילוק;
  • מידע על ביטוח חיים ומבנה במסגרת המשכנתא;
  • פירוט מסלולי ההלוואה והתנאים של המשכנתא (גובה הריביות, מועדי שינוי הריבית, ההחזרים החודשיים, מועד סיום ההלוואה עבור כל מסלול ועוד)
לחץ לפתיחה ולסגירה

2
אתר האינטרנט ואפליקציות לאומי

ניתן לקבל מידע על המשכנתא דרך חשבונכם האישי באתר האינטרנט של לאומי או דרך האפליקציות הסלולריות של לאומי. המידע מתעדכן מדי יום עסקים, וכולל, בין היתר, פרטים לגבי יתרת ההלוואה, ההחזרים החודשיים מתחילת השנה, נתונים שונים לגבי מסלולי ההלוואה שנטלו (כולל מועד העמדת ההלוואה, שיעור הריבית ותקופת ההלוואה).
נתוני המשכנתא מופיעים בתפריט תחת “הלוואות ומשכנתאות”

האפשרות בצפייה מותנית בקיום הרשאה לקבלת מידע בערוצים הישירים.
לקוחות לאומי שאין להם אפשרות לצפייה במידע לגבי המשכנתא – אנא פנו לסניף לאומי בו מתנהל חשבונכם. לקוחות בעלי כרטיס אשראי אשר מעוניינים להצטרף לאתר למידע בלבד יכולים לעשות זאת ישירות מהאתר. אם עדיין אין לכם חשבון עו”ש בלאומי, אתם מוזמנים לפתוח חשבון.

להורדת אפליקציית לאומי – לחצו כאן >

אם עדיין אין לכם חשבון עו”ש בלאומי, אתם מוזמנים לפתוח חשבון.

לחץ לפתיחה ולסגירה

3
עדכונים יזומים של לאומי למשכנתאות, הנשלחים בדואר

לחץ לפתיחה ולסגירה

מחזור משכנתא

אם, בעקבות שינויים בחיים שלכם או בפרמטרים הכלכליים במשק (כמו שינויים בריבית הפריים או במדד המחירים לצרכן וכו’), תרצו לבצע שינויים בהרכב מסלולי ההלוואה, באורך תקופת ההלוואה ובגובה ההחזר החודשי של המשכנתא, אתם מוזמנים לפנות אלינו ולבחון, יחד איתנו, אם המשכנתא הנוכחית שלכם עדיין מתאימה לצרכים וליכולות שלכם. אנחנו נסייע לכם לבחון את כדאיות המחזור, תוך לקיחה בחשבון של הפרמטרים הבאים:

  • שינויים בפרמטרים הכלכליים העדכניים;
  • עמלת הפירעון המוקדם במסלולי ההלוואה הקיימים;
  • התאמת המשכנתא החדשה לצרכים העדכניים שלכם.

אם הדבר יתברר ככדאי ותחליטו כי ברצונכם לבצע את המהלך, אנחנו נלווה אתכם לכל אורך תהליך מחזור המשכנתא, כך שהוא יתבצע במהירות וביעילות.

לפניות בנושא מחזור משכנתא חייגו למוקד לאומי ישיר למשכנתאות: 3200* (או 03-5672229) או מלאו טופס פניה ואנו ניצור איתכם קשר

גרירת משכנתא

אם, בעתיד, תרצו למכור את הנכס שלכם ולרכוש נכס חדש – באמצעות לאומי למשכנתאות תוכלו “לגרור” את הלוואת המשכנתא הקיימת שלכם אל הנכס החדש. תהליך זה מקל משמעותית על המכירה, כי באמצעותו מבוטל השעבוד על הנכס הקודם שלכם (דבר המאפשר לכם למכור אותו) ונרשם שעבוד על הנכס החדש.

לפניות בנושא גרירת משכנתא חייגו למוקד לאומי ישיר למשכנתאות בטלפון: 3200* (או 03-5672229) או מלאו טופס פניה ואנו ניצור איתכם קשר.

אפשרות למסגרת אשראי

במהלך החיים, רובנו עומדים לעיתים בפני הוצאות גדולות יחסית: רכישת רכב חדש, שיפוץ הבית, תינוק חדש במשפחה, חופשה משפחתית ועוד. כדי לממן הוצאות כאלה יש צורך, לעתים, בהלוואה או במסגרת אשראי גדולה יותר. כאן אנחנו נכנסים לתמונה. סך ההלוואות, שתיקחו כמשכנתא בלאומי למשכנתאות לרכישת הנכס, יכול להוות עבורכם גם מסגרת אשראי.
כלומר –  לאחר שתחזירו חלק מההלוואות שלכם, ייווצר הפרש בין סכום ההלוואה המקורי לבין הסכום שנותר לכם לתשלום. את ההפרש הזה תוכלו לנצל שוב, ולקחת הלוואה לכל מטרה, וזאת מבלי לפגוע במסגרת האשראי הרגילה שלכם בחשבון העו”ש ובכפוף להגשת בקשה לבנק ולאישור הבנק על פי הקריטריונים הקיימים אצלו באותה עת. ישנם בנקים בהם פעולה זו דורשת תהליך בירוקרטי מסובך וארוך. לעומתם, בלאומי למשכנתאות ניתן לקבל הלוואה זו בתהליך מהיר ופשוט יחסית, שלרוב אינו דורש רישום בטחונות מחדש.

פסק זמן מהמשכנתא

לעיתים, במשך החיים, נכנסים לתקופה בה ההוצאות גדלות זמנית, או שההכנסות קטנות. אם אתם נמצאים בין עבודות, הוצאות החגים מכבידות, אתם חוגגים אירוע משפחתי או זקוקים להקלה מכל סיבה שהיא, נוכל לסייע לכם ולאפשר לכם לקחת “פסק זמן מהמשכנתא”. פסק הזמן מאפשר לכם עד שלושה חודשי דחייה בשנה של תשלומי הקרן והריבית. סך כל חודשי “פסק הזמן” הניתנים לכל לקוח יהיו על פי סיכום מוקדם בעת מתן ההלוואה.

שימו לב: הדחייה תחול על התשלום החודשי ביחס לקרן ולריבית, ולא תחול על התשלומים הנלווים (כמו עמלות, אגרות, פרמיות ביטוח וכו’). כדי להפעיל את “פסק הזמן מהמשכנתא” (אם אכן קיבלתם אפשרות כזו בעת חתימת המשכנתא), התקשרו למרכז שירות הלקוחות הטלפוני בטלפון: 6062* (או 03-7100500).

 

 

*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל